KPŽ - Praha Karlštejn Tour

28.07.2017 11:24
Cyklistická sezona se nám překlopila do druhé poloviny a královedvorští cyklisté po krátké pauze opět závodí. Pětičlenná skupina závodníků v sobotu startovala na tradičním podniku Kola pro život - Praha Karlštejn Tour, všichni si vybrali kratší, 37 km variantu. Nejúspěšnější byl Luboš Toman, který celkově skončil na 4. místě a 2. místě v kategorii. Připsal si skalp i šestinásobného paralympijského vítěze, profesionálního cyklisty, Jiřího Ježka, který skončil na 3. místě. Dalším závodníkem na stupních vítězů byl Jan Toman na 3. místě. Lukáš Toman, po měsíčním cyklistickém putování  Kavkazem a následné cestě zpět domů ( 3000 km v sedle kola), skončil na 7. místě v kategorii. Jakub Hebelka dokončil 16. a Stanislav Heczko závod kvůli sérii defektů nedokončil.
Po závodě se konalo odpolední exhibiční kritérium označené jako Velká cena hlavního města Prahy. Závod se jel na dostihovém závodišti systémem keirin - první kilometrové kolo za zaváděcím autem a následně 3 kola s prvenstvím na pásce. Pro nejlepších pět byly vypsány zajímavé finanční ceny, tudíž bylo startovní pole nabité elitními závodníky. Lukáš Toman po spurtu o čtvrté místo nakonec obsadil 6.-7. příčku. Luboš Toman skončil na 9. pozici. Závod si pohlídal tým Česká spořitelna - Accolade v čele s nezničitelným Pavlem Boudným.