Lucie Blažková zvítezila na Bike Cupu v Harrachově a Tomáš Berger na silnici ve Svijanech

05.08.2016 18:48

Minulý víkend si cyklisté oddílu Carla.Kupkolo.cz přivezli velkou řadu úspěchů. Minulou sobotu se v Harrachově konal závod Mercedes Bike Cup. Trať 79 km s převýšením 2031m zdolala Lucie Blažková na zcela bezkonkurenčním prvním místě. Karolina Bergerová se vydala na trať 52 km a skončila druhá.   "Od startu se mi jelo špatně, ale v polovině závodu se žaludek uklidnil a mohla jsem se rozjet naplno. Bohužel ale první Evu Matějčkovou jsem nesjela". Obě ženy se shodly na tom, že trať byla náročná, ale díky překrásným panorámatům se výškové metry zdolávali o krapet lépe.

Luboš a Lukáš Tomani jeli minulou sobotu Eleven Bike maraton v Příchovicích. Luboš skončil na 10. místě v celkovém pořadí a 1. v kategorii. Lukáš bohužel nestačil tempu svého otce a 10 km před cílem se propadl o dalších 7 míst za ním. V elite skončil na 5. místě. Kluci vytvořili ještě ve spolupráci Jirkou Šormem tým a v této kategorii vybojovali krásné druhé místo. Tomáš Berger v neděli ukázal své kvality na silničním závodu ve Svijanech. Závod představoval 105km v 6ti okruzích. Tomáš byl po celý závod velice aktivní. Několikrát nastupoval v kopcích, aby peloton "dravců" rozhýbal k rychlejšímu tempu. Ve třetím dokonce odskočit z balíku na několik desítek metrů, ale nakonec se vrátil zpět, aby ponechal síly na závěr. To se mu vyplatilo a všem ukázal záda