MČR XCM Extrem bike Most

07.07.2019 17:44

Karolina Bergerová se před pár dny zúčastnila Mistrovství republiky v MTB maratonu. Na obtížné trati vybojovala  celkové 10. místo a 8 místo mezi ženami do 40-ti let. A tady jsou její slova:

"Řekněme si na rovinu, maraton v Mostě není jen tak pro někoho. Jedná se o 72 km ježdění v singlech na třech kopcích. Neustále nahoru, dolu, doprava, doleva, kolem stromu, mezi stromy, klopenky, skokánky... Na této trati se ukáže, kdo je opravdový cyklista. Má vytrvalost, sílu, ale taky supér techniku. Všechny aspekty, které by měl mít Mistr České republiky. Především díky poslednímu aspektu bylo startovní pole nacpané muži i ženami jezdící české i světové poháry v xco. Takže konkurence opravdu veliká. Byla jsem za ni vlastně ráda, jelikož čp xcm nejezdí moc holek a tady jsme měli i zahraniční gertrůdy :D Co se týče mě, tak jsem byla od startu smířená s tím, že budu vůbec ráda, když dojedu ve zdraví. Můj závod vypadal jak start rakety s pokračováním... Prvních 10 km se jeli takový bomby, jakoby pod Resslem (prvním kopcem) davali zadarmo Kinder vajíčka :D. Tepovka na maximálce a nadýchaná prachu byl opravdu krásný rozjezd :D. Do 40 tého km se mi jelo hezky. A pak? Raketa se otáčí k zemi a řítí se ke zkáze. A co čert nechtěl. Křečink v hamstringách a prstech. Takovej pocit zakousnuté piraně v nohách. To chceš :D. Odpočítávám každý km. Abych oddálila negativní myšlenky, začínám si zpívat (Ewa Farna - Všechno nebo nic) a fandit si :D. Musím vypadat fakt příšerně, ale co, co mě nezabije... Cca 10km do cíle dostávám magnézko. Uf, raketa se ještě na chvilku odklonila od střemhlavého zhroucení. Dojezd do cíle uplně k.o. Jsem spoko. Dala jsem do toho vše a jako bonus? Jsem v TOP 10 :D Moc děkuji mému Péťovi, který může za to, že jsem to objela, a segře Kačce, která mi tu bídu zdokumentovala :D. Myslím, že nikdo tam neměl tak profesionální supportery :* Nikdy vám nebudu dostatečně vděčná za to všechno :*  "

Karolina Bergerová

Její sestra Kateřina Bergerová se zúčastnila triatlonu v Roupově u Plzně, kde z 34. žen obsadila pěkné 5. místo.