Nova Cup 2017 – metaXtren Krkonoše - 19.8.2017

19.08.2017 03:29

Tuto sobotu 19.8. se konal další závod ze seriálu závodů Nova Cup 2017 tentokrát situovaný v Harrachově. V nejznámějším turistickém a sportovním středisku západních Krkonoš. Rozhodně patřil mezi jedny z nejnáročnějších závodů na horských kolech v České republice. Těžké výjezdy a sjezdy byli ještě ztíženy chladným a deštivým počasím. Cyklisté to v sobotu opravdu neměli jednoduché.

Ti nejodvážnější bikeři si mohli vyzkoušet nejdelší trasu na 165 km a s převýšením 5 182 m. Nejrychleji to zvládl Filip Adél v čase 8 hod a 45 min. Mezi slečnami/ženami byla nejrychlejší Vendula Kuntová s časem 11:24. Jen pro zajímavost. Poslední naměřený čas byl 15 hod.

Trasy A na 81 km a s převýšením 2 450 m se účastnila i členka dvorského týmu CK Carla.kupkolo.cz Karolina Bergerová, která ve své kategorii obsadila první příčku.

Na start se po letech dokonce postavila i její sestra Kateřina Bergerová. Svoji trať na 27 km rozjela velice slušně. Od startu ukázala soupeřkám záda a svůj náskok si i zvyšovala. Bohužel 10 km před cílem prorazila duši, a i přes to dojela do cíle na prázdném zadním kole. I přes negativní dojmy z výsledku nehodlá pověsit kolo na hřebík. Máme radost, že ji tento závod neodradil a za nedlouho ji uvidíme znovu na startovní čáře.