Zpravodajství 2015

Úvodní závody sezóny 2015 a naše první medailová umístění ..

21.04.2015 05:27

V uplynulých dnech se naplno rozjela cyklistická sezóna 2015. A hned v prvních závodech vybojovali závodníci našeho oddílu medailová umístění.

Jako první odstartoval seriál vrchařských časovek časovkou z Náchoda na Dobrošov. Tam ve své kategorii vyhrál Kuba Hák. Radek Marek skončil na 8. místě v kat. 30-39 let.

Hned následující neděli se jely další 2 závody. Nejprve to byl první závod Dobrušského poháru. Tuto časovku opět vyhrál Martin Katera. Naši tady byli tentokrát bez pódiového umístění.  Luboš Lacina skončil těsně pod pódiem,  Radek Marek obsadil 13. místo.

V ten den se jela také Aprílová osmička – náročný MTB závod. Tady se snažil ukázat opět Kuba Hák, ale plány mu překazil spadlý řetěz.

Úterkem také začal Hradecký pohár MTB. Tam jsme měli zatím asi nejlepší umístění a to 3 umístění na bedně! Kuba Hák vyhrál starší žáky, Honza Munzar bral stříbro v mladších žácích a Karolína Bergerová vyhrála mezi ženami!

Minulou středu se konal také první závod Středečního poháru v duatlonu. Tam zabodovala Karolina Bergerová svým třetím místem.

A jako poslední závod se jel půlmaraton Author 50 Český Ráj. O když ho doprovázelo studené a větrné počasí, zúčastnilo se ho hodně přes 1000 závodníků. Nejlepšího umístění v kategorii dosáhla opět Karolína Bergerová, která tady obsadila mezi ženami 3. příčku. Dobře jeli i kluci Tomanové a Kuba Kosina. Kuba obsadil mezi elitou pěkné 11. místo, Lukáš byl ještě o 3 příčky lepší a skončil v elitě osmý. Mladší Honza Toman byl v mužích do 18-ti let sedmý.  Dále tady oddíl ještě reprezentovali Luděk Novotný na 38. místě a Lukáš Fejk na 45. místě v kategorii.

Winter Cyklomaraton 2015

19.01.2015 18:59

Jak už bývá zvykem, v měsíci lednu se koná první závod série Cyklomaratontour MTB maratonů. Tím prvním byl 17.ledna 2015 Winter Cyklomaraton v Hradci Králové na Biřičce.

Už cestou tam bylo jasné, že se moc prášit od kol nebude. Vytrvalý déšť už před sartem ale neodradil téměř 300 nadšenců, kteří se zde postavili na start. První ze dvou 20-ti kilometrových okruhů početný peloton dostatečně roztrhal. Druhý okruh díky rozježděnému bahnu a sílícímu dešti dokonale prověřil síly a morálku všech…

Po více než hodině a půl vyhrál 40-ti kilometrovou trať Štěpán Schubert z Meridy, který jen těsně porazil Martina Horáka. Třetí byl Jakub Šulc.

Z našeho oddílu Carla.kupkolo.cz se tohoto maratonu zúčastnili 2 závodníci. Luděk Novotný obsadil celkovou 53. příčku a skončil 16. v kategorii nad 40 let, Radek Marek skončil na 76. místě a v kategorii nad 30 let obsadil 19. místo.