Krakonošův cyklomaraton

02.08.2014 03:31

O prvním srpnovém víkendu se konala asi největší cyklistická akce regionu, ale i Čech. První ročník Krakonošova cyklomaratonu důkladně prověřil 300 účastníků. V parném létě dávalo extrémní převýšení na trati 130 km všem pěkně zabrat. Náročná stoupání jako Pomezní Boudy z Polské strany nebo tvrdé stoupání z Pece na Pražskou boudu s max. stoupáním 30% se zajídala i těm nejlepším. Zúčastnili se ho i závodníci našeho oddílu, kteří to brali také jako přípravu na domácí MTB Podkrkonošský maraton, který se bude konat o 14 dní později.

Cílovou páskou nakonec jako první projel Michael Kukrle před Michaelem Borošem a třetím Martnem Hebíkem.. Se ztrátou 8 minut se z našich jako první v cíli ukázal Tomáš Berger, který dojel v první dvacítce a na 12. místě v hlavní kategorii. Ve stejné kategorii dojel na 33. místě Kuba Kosina a stejné místo vybojoval ve starší kategorii Radek Marek, který závěr závodu dojížděl v křečích...
Nakonec se ukázalo, že je o tento typ závodu velký zájem. Jelikož byla všude slyšet jen samá chvála na adresu pořadatelů a i na celý závod, doufáme, že nezůstane jen u jednoho ročníku...