První závody nové sezóny

06.06.2021 21:12

Sice později, ale přece nám začala cyklistická sezóna. Mezi první závody  je seriál časovek Jičínská cykloliga na které nás reprezentuje několik cyklisttů. Dobře rozjeté to v celkovém pořadí mají Marek Rieger mezi mladými a Gábina Slabá mezi ženami nad 40 let. Dobře závodí i další - Jirka Voňka  aJirka Koblasa, Kuba Skalický, Marek Radek a Lukáš Kraus.

Rozjel se i úterní Hradecký pohár, kde hned první závod Karolína Bergerová vyhrála. Ta svou vzrůstající formu potvrdila i v extra těžkém maratonském závodě zařazeného do mezinárodního kalendáře UCI na Dolní Moravě. Tam získala 5. místo mezi nejlepšími ženami. Na kratší trati vyhrál mezi juniory Lukáš Kraus.

Dnes se jel i Český pohár mládeže na silnici, ve kterém mezi staršími žáky zvítězil Marek Rieger!

A dnes se rozjel i Dobrušský pohár prvním XC závodem v Záhornici. Pěkná prášivá trať sedla Jirkovi Voňkovi, který byl 2., Radek Marek obsadil o vteřinu smolné 4. místo a Lukáš Fejk 5. místo.